Tønsberg Bridgeklubb og Tønsberg Damebridge koste seg med kortspill på Farmandstredet på lørdag.

Spilte bridge live på Farmandstredet

Så du en gjeng som satt og spilte kort på Farmandstedet på lørdag? Det var bridgens dag 3. september 2022, og den ble markert i hele Norge i Frivillighetsåret.

Tekst og foto: Inger Heldal Anderson
Tønsberg Bridgeklubb og Tønsberg Damebridge hadde stand på glassverandaen 1. etg. i Alti Farmandstredet. Der hadde vi to bord, hvor vi satt og spilte, mens tre andre personer delte ut brosjyrer, drops med mere og fortalte hvor morsomt, sosialt, utfordrende og gøy bridge er. Vi opplyste  om hvor og når vi spiller, og om ønskelig hvor opplæring blir gitt.
Responsen var relativ bra og vi følte at vi fikk gjort bridgespillet kjent, både for de som likte kortspill og andre helt  uvitende.

Våre siste saker her:

Gratis prøvespill og lav terskel: Nå vil Slagen Badmintonklubb ha med flere på banen
Nysgjerrig på badminton – enten for moro, mosjon eller konkurranse? I Slagenhallen...
Dette kan du så nå – selv om det fortsatt er vinter ute
Når dagene blir lysere og kaffekoppen oftere tas ved vinduet, er det mange som...
Nå kan du søke barnehageplass for høsten 2026
Planlegger du barnehagestart for barnet ditt høsten 2026, er det nå tiden for...
Når snøen laver ned: Dette gjelder for brøyting og strøing i Tønsberg
Vinteren har meldt sin ankomst, og med snø og glatte veier følger også mange...

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.